بورس‌های مدارس حقوق در سراسر جهان

تاپ یونیورسیتیز– اگر مشغول به تحصیل در رشته‌ی حقوق در مقطع لیسانس یا تحصیلات تکمیلی هستید، یا می‌خواهید قبل از اپلای برای تحصیل در رشته‌ی حقوق ببینید چه کمک‌های مالی‌ای در این زمینه وجود دارد جای درستی آمده‌اید!

در ادامه منتخبی از اسکالرشیپ‌ها(بورس‌ها) و گرنت‌‌های موجود برای دانشجویان حقوق در سراسر جهان را از نظر می‌گذرانیم.

بورس‌های حقوق برای تحصیل در هر کجای دنیا

 •  Erasmus+ Joint International Doctoral Degree
  بورس‌ برای دانشجویان بین‌المللی‌ای که برای تحصیل در رشته‌ی حقوق، علوم یا تکنولوژی در مقطع دکتری دانشگاه‌های اروپا به دنبال کمک مالی هستند. توجه داشته باشید که درخواست‌های سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷، قواعد و فلوشیپ‌های متفاوتی خواهد داشت (جزئیات کامل در فوریه‌ی ۲۰۱۷ اعلام می‌شود).
 •  Law Foundation Graduate Scholarships
  بورس‌های تحصیلات تکمیلی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه‌های کانادا، آمریکا یا کشورهای دیگر که مورد تأیید سازمان باشند را دارند. از الزامات دریافت این بورس‌های آن است که اهل استان بریتش کلمبیای (British Columbia) کانادا باشید یا لیسانس‌تان را از یکی از مدارس حقوق این استان گرفته باشید.

بورس‌های حقوق برای تحصیل در استرالیا و نیوزلند

برای تحصیل در استرالیا

برای تحصیل در نیوزلند
Auckland Law School Postgraduate Scholarships
بورس‌هایی برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی حقوق در دانشگاه آکلند (University of Auckland) نیوزلند. این مدرسه در مقطع لیسانس هم بورس‌هایی اعطا می‌کند.

بورس‌های حقوق برای تحصیل در اروپا

برای تحصیل در آلمان

 • DAAD Master’s Scholarships for Public Policy and Good Governance (PPGG)
  بورس‌های فوق لیسانس برای دانشجویانی از آفریقا، آمریکای لاتین، جنوب آسیا، جنوب شرقی آسیا و خاورمیانه جهت تحصیل در رشته‌ی سیاست عمومی در دانشگاه‌های آلمانیِ انتخاب‌شده. متقاضیان باید لیسانس‌ خود را در رشته‌ای مرتبط (مثلاً حقوق، اقتصاد یا سیاست) گرفته باشند و قصد داشته باشند از آموخته‌هاشان در کشور خود استفاده کنند.
 • Max Planck Society Research Scholarships
  بورس‌های دکتری وفوق‌دکتری برای دانشجویان و محققین جهت تحصیل و مطالعه در رشته‌ی حقوق در آلمان.

برای تحصیل در هلند

 • Amsterdam Law School Merit Scholarships UvA
  بورس‌های ال‌ال‌ام برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشکده‌ی حقوق دانشگاه آمستردام (University of Amsterdam). درخواست‌دهندگان باید مدرک لیسانس حقوق (ال‌ال‌بی) داشته باشند.
 • Scholarships University of Groningen
  دو بورس ۱۲هزار یورویی برای دانشجویانی از کشورهای غیرEU که مشغول به تحصیل در دوره‌ی لیسانس هنرهاعلوم آزاد (liberal artssciences) در دانشگاه خرونینگن هستند (شامل ال‌ال‌بی هم می‌شود).

برای تحصیل در بریتانیا

بورس‌های حقوق برای تحصیل در آمریکای شمالی

برای تحصیل در کانادا

برای تحصیل در آمریکا

 •   AABA Foundation Scholarships
  بورس‌هایی برای دانشجویان حقوق که می‌خواهند شغلی در بخش منفعت عمومی (public interest) داشته باشند، و دانشجویانی از جامعه‌ی آسیا- اقیانوسیه‌‌ای ساکن در ناحیه‌ی خلیج سانفرانسیسکو (San Francisco Bay Area) و دانشجویانی از دیگر جوامعِ این ناحیه که بورس‌های کمی دریافت کرده‌اند. دانشجویان بین‌المللی نیز حق دریافت آن را دارند به این شرط که ساکن ناحیه‌ی مذکور باشند.
 • Arent Fox Diversity Scholarship Program
  بورس‌هایی برای دانشجویان حقوق در سال اول و دوم‌شان در یکی از مدارس حقوق آمریکا که مورد تأیید کانون وکلای آمریکا (ABA) باشد. برندگان بورس یک جایزه‌ی ۲۰هزار دلاری دریافت می‌کنند و همچنین در تابستان می‌توانند در قبال دستمزد در کانون وکلا کار کنند.
 • Charleston Scholarships
  بورس‌های لیسانس و تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان حقوق دانشگاه‌های آمریکا. سالانه دو بورس هزار دلاری اعطا می‌شود.
 • Cores & Associates, LLC National Scholarship
  یک بورس هزار دلاری است و به فردی تعلق می‌گیرد که شهروند یا مقیم دائم آمریکا باشد و در حال حاضر دانشجوی یکی از دوره‌ها‌ی حقوق دانشگاه‌های آمریکا باشد. برنده بر اساس میزان فهم و ادراک مشهود در مقاله‌اش انتخاب می‌شود.
 • Federal Circuit Bar Association Scholarship
  بورس‌هایی برای دانشجویان حقوق جهت تحصیل در دوره‌ی جی‌دیِ یکی از دانشگاه‌های آمریکاییِ مورد تأیید کانون وکلای آمریکا. متقاضیان باید نیاز مالی خود را ثابت کنند و به وجوه خاصی از قانون آمریکا علاقه‌مند باشند.
 • NYU Law Scholarship Programs  NYU
  بورس‌های گوناگون برای دانشجویان حقوق دوره‌ی جی‌دی دانشگاه نیویورک (New York University). این بورس‌ها گرایش‌های تخصصی‌ای مانند امنیت سایبری را نیز در بر می‌گیرند.
 • JD Scholarships University of San Diego
  بورس‌های گوناگون جی‌دی برای دانشجویان ورودی‌ای که خصوصیات آکادمیک عالی (مثلاً پیشینه‌ی آکادمیک نمره‌ی السَت قوی) داشته باشند.

در وبسایت مدرسه‌ی حقوق دانشگاه نوتردام (University of Notre Dame)، بورس‌های گوناگونی با حمایت شرکت‌های حقوقی خصوصی و سازمان‌های خارج از دانشگاه لیست شده است.

دانشگاه کالیفرنیا در برکلی (University of California, Berkeley) نیز لیستی از بورس‌های مدارس حقوق با حمایت سازمان‌های خارج از دانشگاه تهیه کرده است.

امتیاز دهید