تحصیل در قبرس

نویسنده:امیرحسین صادقیان

تحصیل در قبرس چه مزایایی داره؟

اولاً هزینه‌های تحصیل خیلی پایینه. خصوصاً در رشته‌های دندانپزشکی، پزشکی و داروسازی، شهریه‌های سالانه تقریباً یک بیستم آمریکا و انگلستان و کانادا و استرالیا، و نصف ترکیه‌ست.

فارغ‌التحصیل‌های قبرس در این رشته‌ها می‌تونن بعداً توی آمریکا و اروپا، و خیلی ساده در کشورهایی مثل عمان، قطر، کویت و…بدون نیاز به امتحان به عنوان پزشک یا دندانپزشک کار کنن. مثلاً کشورهای عربی برای کار دادن به شما فقط چندسال سابقه کار می‌خوان، که می‌تونید این سابقه رو هم توی کلینیک‌های دانشگاه‌های قبرس به دست بیارید.

خیلی از دانشگاه‌های قبرس برای ایرانی‌ها بورس‌های شهریه‌ ۲۵درصدی، ۵۰درصدی، ۷۵درصدی، و حتی ۱۰۰درصدی دارن. تحصیل رایگان خصوصاً در شرایطی امکان‌پذیره که سال اول معدل بالایی بگیرید. 

حداقل نمره زبان مورد نیاز دانشگاه‌های قبرس خیلی بالا نیست. برای بیشتر دوره‌های لیسانس، آیلتس ۵.۵ کافیه. ضمناً این امکان رو هم دارید که آزمون خود دانشگاه رو بدید.

خیلی از دانشگا‌ه‌های قبرس با دانشگاه‌های بسیار معتبر، قرارداد Joint Program و Dual Degree دارن. دانشگاه‌هایی از قبیل آریزونا آمریکا و ترورگاتا ایتالیا. این یعنی اینکه شما می‌تونید با هزینه خیلی کمتر از تحصیل در اروپا یا آمریکا، مدرک معتبر دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی رو داشته باشید و ضمناً بخشی از دوره تحصیلی‌تون رو در اونجا طی کنید. 

چندتا مثال

دانشگاه CIU با دانشگاه‌های معتبر سوئیس، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس دوره مشترک داره.

دانشگاه EMU با انگلیس دوره مشترک داره، و دوره‌های معتبر خیلی متنوعی با کره و کانادا برگزار می‌کنه. دوره‌های پزشکی‌ش با دانشگاه مارمارا ترکیه مشترکه و دوره‌های دندانپزشکی‌ش با دانشگاه SBU ترکیه.

دانشگاه FIU با ترکیه و فرانسه برنامه داره. و GAU هم با آمریکا.

اگر از طریق Agentها اپلای کنید، حتی هزینه‌هاتون پایین‌تر هم میاد. و کرسیران هم در حال حاضر نماینده رسمی تعدادی از دانشگاه‌های قبرس هست.

ضمناً به عنوان نماینده، ما موظفیم خدمات ترانسفر و رزرو خوابگاه رو رایگان برای شما انجام بدیم.

زبان آموزش بسیاری از دوره‌ها انگلیسیه و از این جنبه مشکلی ندارید.

اگه اطلاعات بیشتری می‌خواین به ما در اینستاگرام پیام بدین. مشاوره ما در این زمینه کاملاً رایگانه.

امتیاز دهید