داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی

 همونطور که احتمالاً می‌دونید، برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا باید در آزمون آیمت شرکت کنید که هرسال به زبان انگلیسی برگزار می‌شه.داروسازی هم مثل پزشکی برای خودش آزمون داره. فقط فرقش اینه که بر خلاف آیمت،آزمونش به صورت مرکزی برگزار نمی‌شه و هر دانشگاه امتحان خودش رو داره.

توجه کنید که در ایتالیا، اگر می‌خواید به زبان انگلیسی داروسازی بخونید، فقط یک انتخاب دارید. به بیان دیگه، فقط یک دانشگاه توی ایتالیا هست که داروسازی رو به زبان انگلیسی ارائه می‌ده و اون هم دانشگاه «تُروِرگاتا» در شهر رُم هست.

بقیه دانشگاه‌ها مثل دانشگاه بولونیا و دانشگاه میلان، این دوره رو به زبان ایتالیایی برگزار می‌کنن و آزمونشون هم به همین زبان هست.

نحوه اقدام برای دانشگاه تُروِرگاتا

ظرفیت پذیرش دانشگاه در کل ۱۰۰نفره که ۷۰ نفر برای دانشجویان مقیم ایتالیا و ۳۰نفر هم برای دانشجویان بین‌المللی(مقیم خارج از اروپا) در نظر گرفته شده.

خارجی‌ها باید برای پیش‌برد پروسه ثبت نام در آزمون با ایمیل پایین تماس بگیرن .
Studenti.stranieri@uniroma2.it


 از طریق این لینک فرم ثبت نام در آزمون رو پر کنید و بعد پرینتش کنید.
ضمناً باید مبلغ ۳۰یورو هم برای شرکت در آزمون بپردازید.

در مورد آزمون دانشگاه تُروِرگاتا

آزمون دارای ۶۰سؤال تستی پنج‌گزینه‌ای هست. و همچنین یک آزمون شفاهی هم در همون روز آزمون کتبی ازتون گرفته می‌شه که در واقع مهارت‌های زبان انگلیسی شما رو می‌سنجه.

برای هر پاسخ صحیح ۱ نمره می‌گیرید و هر پاسخ غلط یا نزده صفر نمره داره.

در شرایط نمره برابر، فردی که سنش از شما پایینتر باشه رتبه بالاتری می‌گیره.

موضوع سؤالات آزمون کتبی به این صورته: تفکر نقادانه، سؤالات مفهومی و اطلاعات عمومی، زیست(شامل آناتومی، ژنتیک و دیگر مباحث)، شیمی، ریاضی و فیزیک.

سطح سؤالات آزمون در حد دبیرستان‌های ایران هست.
در صورتی که در آزمون قبول نشید، باید پیش‌نیاز بگذرونید. 

امتیاز دهید