ده نمونه بسیار تأثیرگذار از پروفایل‌‌های لینکدین

کومارکتینگ_موفقیت شما از میزان اعتماد و اعتباری حاصل می‌شود که در هنگام شبکه‌سازی منتقل می‌کنید، و اولین جایی که باید این کار را شروع کنید پروفایل لینکدین‌تان است. من نمونه‌هایی مثال‌زدنی از پروفایل‌های کاربران لینکدین پیدا کرده‌ام که در این پست به شما نشان می‌دهم.

دوباره بگویم که چرا لینکدین

گزارش ۲۰۱۵ سازمان بازاریابی محتوا و شرکت مارکتینگ پرافس در مورد بازاریابی محتوای B2B (Business-to-business)
نشان می‌دهد که ۹۴ درصد بازاریابان محتوای
B2B در پخش محتوای خود از لینکدین استفاده می‌کنند.

در گزارش ۲۰۱۴ هولگر شولتز در مورد ترندهای بازاریابی محتوای B2B، لینکدین در صدر فهرست تأثیرگذارترین پلتفرم‌های رسانه‌ی اجتماعی برای رساندن محتوا قرار دارد.

و در آخر این که، در پیمایش سالانه‌ی شرکت آی‌اچ‌اس گلوبال اسپک از حرفه‌ای‌های فنی، ۷۴ درصد پرسش شوندگان گفتند پروفایل لینکدین دارند. اگرچه اکثریت بزرگی از افراد این پیمایش مشارکت فعالانه‌ای در بحث‌ها یا در ابتکارات مختص فروش ندارند، اما درصد بالایی از آنان (۶۹ درصد) به دنبال ایجاد ارتباط هستند و حدود نیمی از آنان (۴۷ درصد) اخبار محصولات و صنایع را می‌خوانند.

 لب مطلب اگر دارید یک برنامه‌ی بازاریابی آنلاین B2B می‌سازید یا در پی توسعه‌ی بیشتر شبکه‌تان در فضای B2B هستید، لینکدین نخستین جایی است که باید رویش تمرکز داشته باشید و آن را کشف کنید.

عناصر مهم پروفایل لینکدین

در یک پست دیگر، عناصری از یک پروفایل لینکدین را که به شکل‌گیری اعتماد و اعتبار کمک می‌کنند آورده‌ام. خلاصه‌اش را در اینجا می‌نویسم.

 • عکس پروفایل حرفه‌ای (سر و شانه).
 • تیتر پروفایل موجز و تأثیرگذار.
 • یک خلاصه‌ی (summary) به خوبی نوشته شده/کامل شده.
 • یک لیست تجارب حرفه‌ای با شاکله‌ی مناسب.
 • مهارت‌ها و تصدیق‌های (Skills & Endorsements) به خوبی کامل شده.
 • ریکامندیشن از طرف مشتری‌ها، همتایان و همکارن.
 • حضور در گروه‌های گلچین‌کننده‌ی لینکدین.
 •  سوابق تحصیلی.
 • پروژه‌های شاخص.
 • آثار منتشر شده نوشته شده.

در بررسی این نمونه پروفایل‌ها برای قرار دادن در این پست، بخشی از معیارهایم بر اساس عناصر بالا و خلاقیت در ارائه‌ی آنها بود. روشن است که این نمونه‌ها انتخاب‌های شخصی من هستند، اما هدف این است که مجموعه‌ای از ایده‌ها تهیه شود که بتوانید آنها را هر جا که مناسب بود برای خودتان به کار برید.

 Brittney Borowicz

پروفایل بریتنی دارای تمام عناصر اساسی است و با محتوای منتشر شده و یک خلاصه‌ی موجز و بولت‌دار شروع می‌شود. چند ویژگی کلیدی خلاصه و تجارب به صورت بولتی، که مسئولیت‌ها و داستان موفقیت‌ها را برجسته می‌کند. اطلاعات کامل در مورد تجارب، تحصیلات، و دیگر جزئیات حرفه‌ای کلیدی تجارب داوطلبانه، علایق، و مشارکت‌های فعالانه‌‌‌ با فالو کردن گروه‌ها، سازمان‌ها و اینفلوِنسرها (influencers).

بریتنی می‌گوید

من در حال حاضر مدیر بازاریابی یک شرکت شبکه‌سازیِ کامپیوترهای تعبیه‌شده هستم که عمده‌‌ی تمرکزش بر روی فضای اینترنت چیزها (Internet of Things) است. همیشه حواسم هست که پروفایل لینکدینم را با شغل‌های توصیف شده، تجارب داوطلبانه، گروه‌ها، تصدیق‌ها و غیره تا جای ممکن به‌روز و کامل نگه دارم.

 John Crossman, CCIM, CRX

وقتی پروفایل جان را نگاه می‌کنید اولین چیزی که چشم‌تان را می‌گیرد تصویر کاور او است. از این خوشم می‌آید که جان یک عکس گروهی گذاشته تا توجه را جلب و احتمالاً به اهمیت کار گروهی اشاره کند. از دیگر عناصر این پروفایل می‌توان موارد زیر را برشمرد.

 گنجاندن رفرنس‌های شخص ثالث، تفکیک اجزای متن با هایلایت‌های بصری، و ریکامندیشن‌های لینکدین برای اکثر تجارب و پوزیشن‌هایش.

پر و پیمان کردن پروفایل با فهرست جامعی از اقدامات داوطلبانه، افتخارات و جوایز، و مهارت‌ها و تصدیق‌ها.

جان می‌گوید

هر روز از لینکدین استفاده می‌کنم و سالانه هزاران بازدید دریافت می‌کنم. من بیوی کامل، ویدئوها و پادکست‌هایم را در آنجا دارم و گروه‌هایی که عضوشان هستم را قدرتمندتر می‌کنم.

 Anthony Gioeli

پروفایل آنتونی هم مانند همه‌ی نمونه‌های دیگر تمام عناصر اساسی را پوشش می‌دهد، از جمله یک تصویر کاور و همکاری‌های لینکدینیِ منتشر شده. ویژگی‌های کلیدی دیگر.

یک خلاصه‌ی موجز که شامل همکاری‌های شخص ثالث می‌شود تجارب را به خوبی و با بولت خلاصه کرده و هر جا که مناسب بوده ریکامندیشن‌ها را گنجانده همچنین به نظر می‌رسد آنتونی مهارت‌ها و تصدیق‌ها را طوری چیده که آنهایی که برای فعالیت‌های حرفه‌ای کنونی‌اش مهم‌ترند در اولویت قرار گیرند.

آنتونی می‌گوید

پروفایل من در تبلیغ کتابی که اخیراً درباره‌ی گسترش بین‌المللی بیزینس نوشتم کمکم کرد. این پروفایل من را قادر ساخته تخصصم را نشان دهم و اینگونه برای نویسندگی‌ام اعتبار بسازم، و در یافتن موقعیت‌های سخنرانی کردن بی‌اندازه مفید بوده است.

 Xand Griffin

این برایم جالب است که زاند اطلاعات تماسش را در مهم‌ترین جای  پروفایلش می‌گذارد و به این ترتیب (همانگونه که خودش در پایین می‌گوید) کاری می‌کند که شبکه‌سازی با او به وسیله‌های گوناگون آسان شود. ویژگی‌های کلیدی دیگر.

 خلاصه‌ی تجارب به صورت اول‌شخص و بولتی، که با ریکامندیشن‌ها و رفرنس‌ها پشتیبانی شده است آثار منتشر شده و پروژه‌ها به صورت اجمالی.

پر و پیمان کردن پروفایل با فهرستی جامع از فعالیت‌های داوطلبانه، گواهی‌نامه‌‌ها، و منافع شخص ثالث.

زاند می‌گوید

از آنجا که سوابق حرفه‌ای نسبتاً کوتاهی داشتم، می‌دانستم که باید درباره‌ی شیوه‌ی معرفی آنلاین خودم فکر کنم. پس بجای این که صرفاً عنوان را بنویسم سوابقم را به تکه‌هایی تقسیم کردم، و زمان گذاشتم و پروژه‌ها و انتشاراتم را لیست کردم. همچنین وقتی تمایل‌شان را به اوج رسانده بودم، با تقویم آنلاینم کلندی (Calendy) راه‌های آسانی را برای تماس گرفتن با خودم در اختیارشان گذاشته بودم.

 Melissa Heisler

پروفایل ملیسا بر کار منتشر شده‌ی فعلی‌اش تأکید می‌کند و به شیوه‌ای جالب عناصر پروفایل را اولویت‌بندی کرده تا اطلاعات پشتیبان متناسب را برجسته کند. ویژگی‌های کلیدی دیگراستفاده از بولت (با شکل ستاره) برای مرور راحت‌تر حذف تصدیق‌های غیرمرتبط شخصی‌سازی لینک وبسایت‌ها بجای عمومی باقی گذاشتن آنها.

 ملیسا می‌گوید

پروفایل من به مرور زمان کامل شده است. لذت می‌برم از این که الان می‌توانیم ترتیب بخش‌ها را عوض کنیم و اینگونه نقاط قوت‌مان را برجسته سازیم. دیدن پروفایلِ خود به همان صورتی که مشتری بالقوه آن را می‌بیند بهترین وسیله برای تعیین محتوا، جریان، و اطلاعات گنجانده شده است.

 Bryan Kratz

همانطور که خود برایان در پایین می‌گوید، او از روش‌های ظریف برای شاخص کردن پروفایلش استفاده می‌کند، اما نکته‌ی آموزنده‌ی اصلی برای هر بازاریاب B2B این است که اطلاعات او کامل، موجز و دارای آرایش مناسب است.

 برایان می‌گوید

دلیل دیده شدن این پروفایل آن است که من در گروه‌های مرتبط عضو شده‌ام و حتی خودم یک گروه درست کرده‌ام. جهت‌گیری همه‌ی این گروه‌ها به سوی حرفه‌ی بازاریابی دیجیتال است. بخش مهارت‌ها در پروفایل من کامل است و پر از تصدیق‌، اما آنچه آن را به سطحی بالاتر می‌برد مهارت‌هایی است که به آن شخصیت می‌دهد و پروفایلم را کمی باطراوت می‌کند (مثلاً: قهوه، نفس کشیدن، نوازندگی درام). و در آخر این که، یکی از مغفول‌ترین بخش‌های لینکدین یعنی بخش پروژه‌ها را پر کرده‌ام.

 Alan O’Rourke

اولین چیزی که توجه من را جلب کرد تصویر کاور آلن بود، تصویری که هم شامل برندسازی برای سازمانی است که او نماینده‌اش است و هم شامل یک دعوت به عمل (call-to-action) ظریف که منابع را و قدرت‌های بازاریابی محتوا را برجسته می‌کند. نکات آموزنده‌ی دیگر.

 ممکن است غیرعمدی باشد اما رفرنس‌های شخص ثالث آلن، خصوصاً تصاویری که قرار داده، بسیار خوب در میان اطلاعات پشتیبان برجسته می‌شوند. خود من نیز هنگام تصمیم‌گیری در این باره که چه موارد شخص ثالثی را در بخش‌های تجارب و خلاصه‌ام قرار دهم به این مورد فکر کرده بودم.

 اطلاعات روشن و موجز با لیست‌ها، ریکامندیشن‌ها و (همانطور که گفته شد) رفرنس‌های شخص ثالث به شکل بولتی.

 آلن می‌گوید

کمی قبل‌تر از ۶ ماه پیش می‌خواستم از طراحی/محصولات به بازاریابی تغییر شغل دهم. پس پروفایل لینکدینم را طوری تغییر دادم که تجارب بازاریابی را برجسته کنم و یک آپدیت از آن را برای شبکه‌ای که طی سال‌ها ساخته بودم فرستادم و اعلام کردم دنبال شغل جدیدی هستم. در اولین هفته چهار مصاحبه با شرکت‌هایی مهم از سراسر دنیا داشتم. در نهایت سرپرست بازاریابی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های B2B شدم و هنوز عاشق کار جدیدم هستم. پی‌نوشت: لینکدین با من تماس گرفت و اجازه خواست تا از پروفایلم در یک روابط عمومی استفاده کند.

 Tim Peters

پروفایل تیم یکی دیگر از نمونه‌های خوب پروفایل لینکدین است که تمامی عناصر ضروری را در بر می‌گیرد. چند نکته‌ی کلیدی در این پروفایل بخش‌های خلاصه و تجارب کلیدی تیم با رفرنس‌های انتشارات شخص ثالث معتبر و مورد احترام آغاز می‌شود ریکامندیشن‌ها، پروژه‌ها، و افتخارات و جوایز از تجارب او پشتیبانی می‌کنند تیم فهرست جامعی از آثار منتشر شده، پروژه‌ها، و افتخارات و جوایز دارد.

تیم می‌گوید

من مقاله‌هایی را که در تک‌کرانچ و وال‌استریت جورنال منتشر کرده‌ام به نمایش می‌گذارم. اما آنچه جالب‌تر است و به متمایز شدن پروفایلم کمک می‌‌کند این است که یک روزمه‌ی ویدئویی ساخته‌ام که در بالای پروفایلم قرار گرفته و اهمیت بالایی دارد. این روزمه نمایش‌دهنده‌ی کار من به عنوان بنیانگذار یک مؤسسه‌ی خیریه، همکاری من با مؤسسات ورزشی حرفه‌ای در سازماندهی رویدادها، و سفرهای کاری من به کشورهایی مانند هند است. مربیان شغلی حرفه‌ای و دانشگاه‌ها رزومه‌ی من را به عنوان یک نمونه‌ی عالی برای شاگردان خود به اشتراک گذاشته‌اند. من حدود ۱۰هزار رابطه دارم و مدیرعامل یک مؤسسه‌ی خیریه و سرپرست بازاریابی یک شرکت نرم‌افزار سازمانی (enterprise software) هستم.

 Ty Swartz, MBA, CPP, USN Ret.

همانگونه که توضیحش در پایین داده شده، برایم جالب بود که تای چگونه با بهره‌گیری از قابلیت‌های لینکدین شکل تازه‌ای به شغلش بخشیده و بر مهارت‌ها و دستاوردهایی تأکید کرده که فرصت‌های تازه را در اختیارش گذاشته است. مانند سایر پروفایل‌های این مقاله، خلاصه و تجارب تای کامل و موجز است و با رفرنس‌های انتشارات شخص ثالث، پروژه‌ها و ریکامندیشن‌ها پشتیبانی شده است.

تای می‌گوید

من در سال ۲۰۱۱ از نیروی دریایی بازنشسته شدم و با یک پروفایل معمولی نیروی دریایی شروع کردم که پر بود از اصطلاحات مخصوص نیروی دریایی و چیزهای دیگری که خیلی اهمیتی برای مردم نداشت. مقاله‌ی شما و چند مقاله‌ی دیگر را خواندم و پروفایلی را ساختم که الان دارم. کم‌کم دیدم ترافیک سایتم و بازدید افراد از پروفایلم دارد بیشتر و بیشتر می‌شود.

من پروفایلی ساخته بودم که بسیار حرفه‌ای بود و تصدیق‌ها و ریکامندیشن‌های افراد گوناگون در آن گنجانده شده بود. ساختن یک پروفایل عالی برای من اهمیت داشت زیرا به تازگی وبسایت Chief’s Touch Consulting را راه انداخته‌ام و مردم می‌خواهند تجارب من را فوراً ببینند… ترافیک لینکدین به وبسایتم رفته‌رفته دارد حدود ۳۰درصد می‌شود.

 Abbi Whitaker

پروفایل ابی آخرین نمونه‌ی پروفایل‌های کامل این پست است که بازاریابان B2B می‌توانند مرور کنند. من به‌ویژه شیوه‌ی لیست کردن انتشارات‌های شخص ثالث، پروژه‌ها، و تجارب داوطلبانه‌ و ارائه‌ی مقداری جزئیات درباره‌ی آنها را در پروفایل او دوست دارم.

ابی می‌گوید

من از «تب مقاله‌های نوشته شده/منتشر شده» برای برجسته کردن پوزیشن‌های تخصصی اخیرم استفاده می‌کنم و از تب ارائه (presentation) برای آپلود ارائه‌هایی که انجام داده‌ام یا نقشی در آنها داشته‌ام استفاده می‌کنم.

وجه اشتراک تمام پروفایل‌های بالا چیست؟ امیدوارم در جزئیات اشتراک چندانی نداشته باشند، اما چهار ویژگی کلی که در آنها دیده می‌شود عبارت است از

 •  عکس‌های پروفایل و تصاویر کاورپس‌زمینه‌ی خوب در جاهایی که مناسبتی دارد.
 • خلاصه و تجارب واضح و موجز، که معمولاً با منابع و رفرنس‌های شخص ثالث پشتیبانی می‌شود.
 • عناصر پشتیبان دارای کلیت و جزئیت خوب، شامل آثار منتشر شده، پروژه‌ها، مهارت‌ها و تصدیق‌ها، کارهای داوطلبانه.
 •  استفاده‌ی کامل از فرصت‌های شبکه‌سازی لینکدین ازجمله مشارکت در گروه‌ها و فالو کردن اینفلونسرها و سازمان‌های شخص ثالث.
امتیاز دهید