۶ شهر و کشور محبوب برای رشته‌های هنری (قسمت اول)

۶ شهر و کشور محبوب برای رشته‌های هنری

۶ شهر محبوب برای رشته‌های هنری در فرانسه، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، جمهوری چک و یونان قرار دارن. در این مقاله نگاهی به این شهرها داریم.

 

پاریس – فرانسه

هر زمان که حرف از مطالعه‌ی تاریخ و هنر باشه، بدون شک اسم کشور فرانسه و علی‌الخصوص شهر پاریس شنیده می‌شه. توی شهر پاریس بیشتر از ۱۰۰ موزه‌ وجود داره و این شرایط رو برای دانشجویان فراهم می‌کنه تا از بسیاری از مشهورترین گالری‌ها و موزه‌های جهان بازدید بکنن. (فراموش نکنید که سفر بین شهری در کشورهای اروپایی برای دانشجوها جذاب‌ترین گزینه‌ست و اگر شهر دیگری از فرانسه رو برای تحصیل انتخاب کنید، فاصله‌تون با پاریس فقط تهیه‌ی یک بلیط قطاره!)

لندن – انگلیس

لندن رو خیلی‌ها به ساعت بیگ‌بن و برج معروف لندن می‌شناسن، ولی فراموش نکنید که موزه‌ی بریتانیا، گالری ملی لندن و همچنین موزه های بی‌شمار این شهر و بافت تاریخی بی‌نظیرش، اون رو به یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل هنر تبدیل کرده.

بارسلونا – اسپانیا

بارسلونا یکی از مقاصد محبوب برای کسانیه که به هنر و معماری علاقه‌مندن. بسیاری از ساختمان‌هایی که در کشور اسپانیا و به خصوص شهر بارسلونا و مادرید قرار گرفتن، توسط مشهورترین معماران تاریخ ساخته شدن و قدم زدن توی شهر، خودش به تنهایی می‌تونه شما رو به بازدید از یک مجموعه‌ی معماری بی‌نظیر ببره.

رُم – ایتالیا

ایتالیا رو خیلی از دانشجوها به عنوان بهترین مقصد برای رشته‌ی معماری می‌دونن. چرا؟ چون تعداد زیادی از مهم‌ترین سازه‌های تاریخ معماری، توی شهرهای این کشور قرار گرفته! از کلوسئوم رُم گرفته تا کلیسای جامع میلان؛ هر کدوم از این‌ها یک شاهکار معماری به حساب میان.

پراگ – جمهوری چک

برای پیدا کردن یکی از منحصربه‌فردترین میزبان‌های هنر معاصر در جهان، باید سری به جمهوری چک بزنید! پراگ رو به عنوان دروازه‌ای برای مطالعه در زمینه‌ی سبک‌های مدرن، پست مدرن و به طور کلی هنرهای مدرن می‌شناسن.

آتن – یونان

درباره‌ی آتن می‌نویسن که: «آتن دارای تعدادی از شناخته‌شده‌ترین ویرانه‌های معماری در جهان است!» آتن سرزمین تضادهاییه که باعث می‌شه هزاران تصویر، طراحی و نقاشی از این شهر خلق بشه. نمایشگاه‌های هنری بسیاری در این شهر برگزار می‌شن که دانشجویان هنری همیشه می‌تونن از اون‌ها بازدید داشته باشن.

 

اگر قصد مهاجرت برای تحصیل در رشته‌های هنری رو دارید، حتما با تیم کرسیران در تماس باشید.

امتیاز دهید