۱۰ وبسایت عالی برای جستجوی کار

۱۰ وبسایت عالی برای جستجوی کار

 

رابرت هف– امروزه یکی از معمول‌ترین راه‌های کاریابی استفاده از منابع آنلاین است. منابعی چون جاب بوردهای (job board ـــ سایتی که استخدام‌کنندگان در آن آگهی می‌گذارند) هم عمومی و هم تخصصی، گردآورنده‌ها (aggregator ـــ سایتی که حجم وسیعی از آگهی‌ها را از جاب بوردها و منابع دیگر گردآوری می‌کند)، کانال‌‌های رسانه‌ی جمعی، گروه‌‌های شبکه‌‌سازی و وبسایت‌‌های خود شرکت‌ها برای استخدام،‌ که تعدادشان به صدها عدد می‌رسد.

این همه انتخاب می‌تواند گیج‌کننده باشد. از این رو تصمیم گرفتیم ۱۰ وبسایت‌ جستجوی کار را که معمولاً بهترین قلمداد می‌شوند به شما پیشنهاد دهیم.

البته خیلی از وبسایت‌های دیگر هم هستند، اما این فهرست می‌تواند نقطه‌ی شروع خوبی برای جستجوی شما باشد.

۱. رابرت هف Robert Half

در رابرت هف می‌توانید هزاران آگهی از شرکت‌هایی از سراسر جهان که با این وبسایت همکاری دارند را جستجو کنید. بسیاری از فرصت‌های موجود در رابرت هف اختصاصی است و در جاهای دیگر چه به صورت آنلاین و چه آفلاین پیدا نمی‌شود. این وبسایت همچنین در زمینه‌ی کار و جستجوی کار مشاوره می‌دهد، و یک آرشیو جامع برای جستجو درباره‌ی محل کار در اختیار می‌گذارد، و اطلاعاتی در مورد چند و چون کار در رابرت هف ارائه می‌دهد.

۲. کریر بیلدر CareerBuilder

هیچی لیستی از بهترین وبسایت‌های کاریابی بدون آن کامل نخواهد بود. کریر بیلدر یکی از بزرگ‌ترین جاب بوردها است و جستجوگر قدرتمند آن به شما این امکان را می‌دهد که جستجوها را بر اساس جزئیاتی مانند محل کار، مدرک خواسته شده، و رِنج دستمزد انجام دهید. کریر بیلدر با رسانه‌های خبری کشور همکاری دارد و از آنان آگهی‌های شغلی جمع‌آوری می‌کند.

۳. ایندید Indeed

یکی از گردآورندگان عظیم آگهی‌های موجود در اینترنت است و فهرست‌های بسیاری از جاب بوردها را در یک جا جمع می‌کند. همچنین اطلاعات صفحه‌ی شغلی وبسایت شرکت‌های گوناگون را گردآوری می‌کند و به شما اجازه‌ی جستجوی هم داخلی و هم جهانی را می‌دهد.

۴. Job.com

این وبسایت بزرگ ارائه‌دهنده‌ی آلرت‌های شغلی، توصیه‌های مربوط به جستجوی کار، یک رزومه‌ساز، و البته آگهی‌های شغلی است. این وبسایت همچنین به شما اجازه می‌دهد روزمه‌ی خود را برای مدیران استخدام‌کننده آپلود کنید تا در جستجوهایشان آن را پیدا کنند.

۵. لدرز The Ladders

تمرکز این وبسایت بر موقعیت‌های شغلی برای مجریان سطح بالا و حرفه‌ای هایی است که هدف‌شان مدیریت است.

۶. لینکدین LinkedIn

این وبسایت برتر شبکه‌سازی شما را قادر می‌سازد تا از طریق شبکه‌ی گسترده‌تان کار پیدا کنید. در لینکدین می‌توانید به گروه‌ها ملحق شوید، در بحث‌ها شرکت کنید و شرکت‌هایی را که برایتان جالب و مرتبط با جستجوی کاری‌تان هستند فالو کنید.

۷. گلَسدور Glassdoor

وبسایت کاریابی گلسدور صاحب یک پایگاه داده‌های بزرگ از نظرات کارکنان راجع به شرکت‌ها است. این وبسایت به کارجویان اطلاعاتی در مورد شرایط کاری، روند مصاحبه، حقوق‌‌ و مزایای شرکت‌ها می‌دهد. گلسدور علاوه بر درج آگهی، به استخدام‌کنندگان اجازه می‌دهد تا کارجویان را بشناسند و شرکت‌شان را برای آنان تبلیغ کنند.

۸. مانستِر Monster

این وبسایت غول‌پیکر نام برازنده‌ای دارد، چرا که یکی از بزرگ‌ترین فهرست‌های آگهی شغلی را ارائه می‌دهد. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که رزومه‌تان را آپلود کنید و دارای بوردهای شبکه‌سازی است. مضاف بر این که یک سرویس آلرت جستجو دارد تا بتوانید آگهی‌های دارای مخاطب خاص را در ایمیل‌تان دریافت کنید.

۹. سیمپلی‌هایرد SimplyHired

این موتور جستجو دارای یک سرویس آلرت ایمیل است و به شما اجازه می‌دهد جستجوهای کاری‌تان را ذخیره کنید. می‌توانید جستجو را محدود کنید به شرکت‌هایی که باتجربه‌ها را استخدام می‌کنند، یا تنوع بالایی دارند، یا کار خود را به شکل سازگار با محیط زیست انجام می‌دهند یا…

۱۰. یواس. جابز US.jobs

این وبسایت کاریابی به طور ویژه برای افرادی طراحی شده که دنبال کارهای دولتی هستند، و آگهی‌هایش را از دفاتر کاری دولت و وبسایت‌ شرکت‌ها جمع‌آوری می‌کند.

پس از آن که وبسایت‌های بالا را بررسی کردید، پیشنهاد ما این است که در بیش از یکی از آنها ثبت نام کنید چون خدمات آنها اندکی با هم فرق دارد. موفق باشید!

By | ۱۳۹۸-۲-۳ ۰۹:۵۹:۰۶ +۰۰:۰۰ اردیبهشت ۳ام, ۱۳۹۸||0 Comments